Wydarzenia

28.102019

Konferencja „Zmiany klimatyczne w Polsce”

23 października Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie wraz z Polską Akademią Nauk zorganizował otwartą konferencję poświęconą zmianom klimatu w Polsce. Spotkanie we wnętrzach Biblioteki UW zgromadziło ogromną liczbę uczestników, którym los planety nie jest obojętny.

Główna część konferencji składała się z czterech paneli – każdy dedykowany innej perspektywie na zmiany klimatu. Moderatorem pierwszego panelu, poświęconego nadchodzącym zmianom z perspektywy Polski, był prof. Paweł Rowiński, wiceprezes Polskiej Akademii Nauk. Panel trzeci, w którym dyskusja toczyła się wokół wpływu tych zmian na przyrodę, był moderowany przez dr Agatę Goździk z Zakładu Badań Polarnych i Morskich IGF PAN.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny debaty, zapraszając przedstawicieli rządu i władz lokalnych, naukowców, ekspertów, aktywistów, działaczy pozarządowych, a także przedstawicieli organizacji międzynarodowych i biznesu. Uczestnicy uważnie słuchali ich wypowiedzi i chętnie zadawali pytania na koniec każdego panelu. (ZBPiM)

Program konferencji oraz lista prelegentów znajdują się na stronie Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie: http://www.unic.un.org.pl/oionz/konferencja-zmiany-klimatyczne-w-polsce/3285

Szczegółowa fotorelacja z tego wydarzenia jest dostępna na stronie Polskiej Akademii Nauk: https://informacje.pan.pl/index.php/polecamy/2803-zmiany-klimatyczne-w-polsce-relacja-z-konferencji-onz-i-pan

 

 

  • fot. PAN

    fot. PAN