Podcasty

Podcast #1. Egzotyczne, unikatowe… – jakie mogą być wybrzeża i co nam mówią o... świecie?

Gościem podcastu popularnonaukowego GEOGADKA jest doktor Zuzanna Świrad, geomorfolog, adiunkt w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN. W rozmowie z Dagmarą Bożek z Działu Komunikacji Naukowej i Edukacji IGF PAN opowiada o swoim głównym obszarze zainteresowań badawczych – wybrzeżach.

Słuchaj >>>


Podcast #2. Czerwona rzeka i modele komputerowe. Czy pomogą nam zapobiec katastrofom na rzekach?

Przed Państwem kolejny odcinek podcastu popularnonaukowego GEOGADKA. Dzisiejszym gościem jest doktor habilitowana inżynier Monika Kalinowska z Zakładu Hydrologii i Hydrodynamiki IGF PAN, kierownik Międzynarodowej Szkoły Hydrauliki. W rozmowie z Dagmarą Bożek z Działu Komunikacji Naukowej i Promocji IGF PAN opowiada m.in. o modelowaniu komputerowym zmian środowiskowych i eksperymentach znacznikowych na rzekach.

Słuchaj >>>


Podcast #3. A jednak się kręci, czyli dynamiczna ewolucja Ziemi oczami fizyka

Gościem kolejnego odcinku podcastu popularnonaukowego GEOGADKA jest dr hab. Krzysztof Mizerski, fizyk z Zakładu Magnetyzmu Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W rozmowie z Dagmarą Bożek z Działu Komunikacji Naukowej i Promocji opowiada o tym, jak powstała Ziemia i dlaczego jest unikatowa na tle innych planet Układu Słonecznego.

Słuchaj >>>


Podcast #4. "Polski Dom pod biegunem" w opowieściach polarnika

Lipiec w Instytucie Geofizyki PAN jest poświęcony Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie. Z tej okazji gościem podcastu popularnonaukowego GEOGADKA jest doktor Jerzy Giżejewski – geolog, polarnik i popularyzator nauki, który wielokrotnie uczestniczył w wyprawach badawczych do Arktyki. W rozmowie z Dagmarą Bożek opowiada, jak zmieniała się stacja na przestrzeni lat.

Słuchaj >>>