14.082024

Wykład prof. Patricka De Deckkera z Australian National University

Serdecznie zapraszamy na wykład, który 11 września o godz. 12.00 wygłosi prof. Patrick De Deckker z Australian National University.

Tytuł wykładu to “The 1897-99 Belgica expedition that first overwintered in Antarctic waters. A tale of extraordinary scientific achievements and of human endurance". Będzie on poświęcony działalności dwóch polskich polarników i badaczy uczestniczących w Belgijskiej Wyprawie Antarktycznej – Henrykowi Arctowskiemu i Antoniemu Bolesławowi Dobrowolskiemu.

wykład prof. de Deckker

Spotkanie w języku angielskim odbędzie się w Sali Lustrzanej w Pałac Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie.
Organizatorami wydarzenia są: Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie, Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz GeoPlanet – Centrum Badań Ziemi i Planet.