07.052021

Instytut Geofizyki na 24. Pikniku Naukowym w Warszawie

W dniach 8-15 maja odbędzie się 24. edycja największej imprezy popularyzującej naukę w Polsce – Pikniku Naukowego organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Klimat i My”.

Jak co roku na miłośników nauki czekają pokazy, prelekcje, konkursy i duża porcja wiedzy! Ze względu na sytuację pandemii większość atrakcji będzie dostępna online, choć w dniach 8-9 maja organizatorzy przygotowali część wydarzeń na żywo.

W programie nie zabraknie również Instytutu Geofizyki PAN, który co roku bierze udział w Pikniku Naukowym. Tym razem Instytut wystawi się w dwóch „wirtualnych namiotach” – w namiocie GEOPLANET w strefie KULTOWYCH EKSPERYMENTÓW oraz w namiocie Instytutu w strefie CYWILIZACJI w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL.

W programie 24. edycji Pikniku Naukowego „Klimat i My” znajdziecie:

W ramach Weekendu live przewidziano również pokaz filmów przygotowanych przez poszczególnych wystawców. Filmy Instytutu będą wyświetlane w bloku o 18.00 w niedzielę 9 maja. Od 10 maja będzie można odwiedzać wirtualne namioty wystawców.

W namiocie Instytutu Geofizyki (Strefa Cywilizacji) zobaczycie film 360 stopni ze zdjęciami ze Spitsbergenu – „Wycieczka do wnętrza jaskini lodowcowej” oraz dwa filmy przygotowane w ramach serii (Ant)Arktyka bez tajemnic: „Po co nam pokrywy lodowe?” – film Prof. Piotra Głowackiego oraz „Skąd się bierze wodę w Arktyce?” – film Ani Nadolnej, uczestniczki 40. Wyprawy Polarnej PAN.

W namiocie GEOPLANET (Strefa Kultowych Eksperymentów) można będzie obejrzeć m.in. film „Wpływ na klimat: działalność wulkaniczna” – przygotowany przed Monikę Staszek, doktorantkę w Zakładzie Sejsmologii. W tej strefie znajdziecie także 8 innych filmów przygotowanych przez pozostałe instytuty GEOPLANET. Szczegółowy program 24. edycji Pikniku Naukowego „Klimat i My” znajdziecie na stronie: https://pikniknaukowy.pl/program.