Wydarzenia

23.082018

OTWARCIE KONKURSU NA KORZYSTANIE Z INFRASTRUKTURY INTERACT W LATACH 2019-2020

Informujemy, że sieć INTERACT (International Network for Terrestrial Research and Monitoring in the Arctic) ogłosiła nabór wniosków na wykorzystywanie infrastruktury 43 stacji badawczych zrzeszonych w ww. sieci (w tym do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, jak również do innych stacji położonych w Europie, Rosji i Ameryce Płn. związanych z badaniami i monitoringiem Arktyki).

Konkurs dotyczy projektów, których realizacja planowana jest pomiędzy marcem 2019 r. a kwietniem 2020 r.

Termin składania wniosków upływa 12 października 2018 roku.

Szczegóły dotyczące konkursu można uzyskać pod poniższym linkiem:

https://eu-interact.org/accessing-the-arctic/tacall/ lub poprzez bezpośredni kontakt z koordynatorem konkursu, p. Hannele Savelą (hannele.savela@oulu.fi).

Zachęcamy również do udziału w webinarium poświęconym temu konkursowi, które odbędzie się 11 września o 15:00. Szczegóły w linku powyżej.

Jednym z warunków uzyskania finansowania jest korzystanie z infrastruktury należącej do innego kraju niż ta, z którego pochodzi osoba aplikująca. Oznacza to, że naukowcy z Polski nie mogą aplikować o sfinansowanie dostępu do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, mogą to natomiast robić naukowcy z zagranicy.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji o konkursie Państwa kolegom i współpracownikom z instytucji naukowych z zagranicy (treść informacji w wersji angielskiej poniżej). Być może zachęci ich to do skorzystania z oferty dostępu do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Państwa z kolei zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi udostępnianymi stacjami (https://eu-interact.org/accessing-the-arctic/infrastructures/), mając nadzieję na aktywny udział polskiego środowiska naukowego w tym konkursie.

Prowadzone projekty

  • chihe