Dwoje naukowców z IGF PAN wzięło udział w Kongresie IAHR APD w Wuhan.
W dniach 14-17 października Michael Nones i Yiwei Guo uczestniczyli w Kongresie IAHR APD w Wuhan (Chiny), który odbywa się co dwa lata i jest poświęcony najnowszym zagadnieniom związanym z wodą w regionie Azji i Pacyfiku oraz poza nim.
Podczas drugiego dnia Yiwei Guo zaprezentowała postępy swojego projektu doktorskiego, wygłaszając prezentację zatytułowaną „Wpływ ekstremalnych powodzi na morfologię rzeki i roślinność nabrzeżną”, która spotkała się z pozytywnymi opiniami słuchaczy i wzbudziła zainteresowanie przyszłymi wynikami jej badań.
W środę 16 października Michael Nones przewodniczył oraz uczestniczył w wydarzeniu dla młodych profesjonalistów zatytułowanym „Kurs mentorskiego pisania artykułów naukowych”, gdzie byli i obecni redaktorzy IAHR (w tym Michael) omówili artykuły napisane przez sześciu młodych badaczy, udzielając im informacji zwrotnych i wskazówek, które mogą ułatwić im przyszłe publikacje. Dodatkowe informacje o tym wydarzeniu są dostępne na stronie www.iahr.org/index/detail/1459, a nagrania będą dostępne na stronie IAHR.
W ostatnim dniu Michael Nones współprzewodniczył Specjalnej Sesji zatytułowanej „Zrównoważone zarządzanie osadami w zbiornikach” wraz z Zhongwu Jin z Changjiang River Scientific Research Institute (CRSRI). Podczas tej sesji pięciu prelegentów przedstawiło przykłady monitorowania, modelowania i zarządzania osadami w zbiornikach, prezentując przykłady z Chin i Japonii.
Oprócz konferencji, podczas tej podróży była również możliwość wymiany pomysłów i omówienia przyszłej współpracy z trzema różnymi grupami badawczymi: Wydziałem Inżynierii Wodnej Uniwersytetu Tongji w Szanghaju oraz dwoma oddziałami CRSRI: Departamentem Ochrony Gleby i Wody oraz Działem Badań Rzek. Oprócz dyskusji z tymi grupami, Michael Nones został również zaproszony do odwiedzenia Fizycznego Modelu Ochrony Przeciwpowodziowej Rzeki Jangcy, największego na świecie fizycznego modelu inżynierii rzecznej, gdzie środkowy i dolny odcinek rzeki Changjiang, mierzący ponad 1200 km, jest odwzorowany w skali 1:400 poziomo i 1:100 pionowo.