15.022016

sukcesy projektowe naszych polarników

Svalbard Science Forum opublikował oficjalne wyniki o przyznanych grantach na rok 2016

Agenda Research Council of Norway podała,że wśród wśród sześciu Grantów Strategicznych zakwalifikowanych do finansowania na Svalbardzie, aż w 4 partnerem jest Instytut Geofizyki PAN. Budżet każdego z tych projektów wynosi około 400 tys. NOK. Ponadto dwóch naukowców z Zakładu Badań Polarnych i Morskich; dr Michał Pętlicki i mgr Daniel Kępski uzyskało granty indywidualne tzw. Arctic Field Grant, w których finansowanie przeznaczone jest na wsparcie badań terenowych prowadzonych na Spitsbergenie. Koordynatorami tych projektów są instytucje norweskie (Norweski Instytut Polarny, Uniwersytet na Svalbardzie i Uniwersytet w Oslo).

Svalbard Science Forum (SSF)