15.062015

Prof. Piotr Głowacki na Uniwersytecie Dzieci

Szef Zakładu Badań Polarnych i Morskich opowiadał "Ile przed człowiekiem skrywa jeszcze Arktyka"

Wykład, który miał miejsce 13 czerwca, na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zgromadził ogromną liczbę studentów. Profesor Głowacki uatrakcyjnił swoją prezentację, łącząc się z naszą Stacją Polarną na Spitsbergenie oraz przynosząc wiele rekwizytów min. ubrania dla polarników. Dzieci były żywo zainteresowane tematyką polarną i zadawały mnóstwo pytań.Uniwersytet Dzieci to przedsięwzięcie edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia realizowane są w formie wykładów i warsztatów, natomiast ich program wzorowany jest na nauczaniu uniwersyteckim. Uniwersytet działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Olsztynie prowadząc zajęcia dla ok. 6500 małych studentów i ich rodziców. Projektowi Uniwersytet Dzieci patronują uczelnie wyższe min. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Dyrektor- Marty Tomaszewskiej