18.112020

WYGRAJ PODRÓŻ ŻYCIA DO ARKTYKI - II EDYCJA KONKURSU

Twoim marzeniem „od zawsze” było zobaczenie najdalszych zakątków Ziemi? Chcesz wziąć udział w naukowej ekspedycji, a może po prostu odkrywasz w sobie żyłkę podróżnika?

Niestraszne Ci lodowce, tundra i niedźwiedzie polarne? Masz szansę na PODRÓŻ ŻYCIA: startuje nasza wyjątkowa, jedyna MISJA POLARNA – konkurs dla dorosłych i młodzieży! Przygotuj projekt badawczy lub innowacyjny i zobacz na własne oczy, jak wygląda Arktyka i jak prowadzi się badania naukowe w tym regionie.
Już w wakacje możesz spędzić prawie dwa tygodnie w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Jeśli masz co najmniej 15 lat, do 20 grudnia prześlij streszczenie swojego projektu badawczego lub innowacyjnego dotyczącego obszarów polarnych (max. 1500 znaków) i zdobądź szansę na wyprawę. W kolejnym etapie przygotujesz swój projekt w postaci eseju, filmu lub plakatu. Autorów 12 najlepszych prac zaprosimy na rozmowę online, a 6 szczęśliwców pojedzie z nami na wyprawę.
Młodsi przyszli naukowcy (10-14 lat) mają czas do 31 marca 2021 r.  na przesłanie posteru naukowego. Zwycięzcy w tej kategorii konkursowej latem pojadą na trzydniową LETNIĄ SZKOŁĘ MŁODYCH BADACZY do obserwatoriów geofizycznych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk na Mazowszu. Śledźcie naszą stronę, na której niedługo ogłosimy konkurs dla dzieci.
Zapoznaj się z regulaminami i szczegółami wypraw, nie przegap terminów i odkryj w sobie naukową pasję! Jeżeli jesteś już pewien, że to propozycja dla Ciebie, ale szukasz inspiracji do swojego projektu, weź udział w naszych webinariach, podczas których dowiesdz się, jakie naukowe wyzwania czekają polarnych badaczy. Pomoże Wam to w przygotowaniu profesjonalnego projektu badawczego na konkurs.
Druga edycja Konkursu MISJA POLARNA to nie jedyna propozycja projektu EDU-ARCTIC.PL, realizowanego przez Instytut Geofizyki PAN, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu DIALOG.
Zapraszamy na wykłady otwarte, webinaria, a latem wykłady pod gołym niebem. Na naszym portalu znajdziecie materiały edukacyjne RODZINNEGO LABORATORIUM. Zapraszamy również na mapping polarny wyświetlany w każdy weekend do końca lutego na Pałacu w Wilanowie w ramach Królewskich Ogrodów Światła. W przyszłym roku czeka nas też wielki Festiwal Polarny z mnóstwem atrakcji.
Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@igf.edu.pl