16.092020

ZAPRASZAMY SZKOŁY DO UDZIAŁU W POLARNYM PROJEKCIE!

Rusza rekrutacja szkół do kolejnego polarnego projektu! Zapraszamy miłośników polarnych przygód do projektu: EDU-ARCTIC 2: od badań polarnych do naukowej pasji – innowacyjna edukacja przyrodnicza w Polsce i Norwegii, finansowanego z funduszy otrzymanych z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe i starsze klasy szkół podstawowych, szczególnie nauczycieli geografii, ale również np. biologii, chemii, fizyki, historii czy języka angielskiego – materiały będą dostępne po angielsku i po polsku.

Korzystaj z pakietów edukacyjnych poświęconych arktycznym regionom, zjawiskom, faunie i florze, zmianom klimatu i wynikającym z nich wyzwaniom.

Do Twojej dyspozycji będzie 40 pakietów w języku angielskim i 20 w języku polskim. To, z ilu i których materiałów skorzystasz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Do każdego pakietu planujemy przeprowadzenie kilku webinariów w różnych terminach. Zajrzyj do naszego kalendarza i weź udział w webinariach. Wejdź do wirtualnej rzeczywistości z filmami 3600, skorzystaj z interaktywnych, angażujących ucznia materiałów, prezentacji, filmów, gier, quizów, map.

Zobacz, co jedzą Inuici, sprawdź, skąd wziął się węgiel na Svalbardzie, dowiedz się, dlaczego rejony polarne to „silnik” całego globu.

Zarejestruj się i sprawdź, jakie tematy przygotowaliśmy!