18.072016

młodzi geofizycy z całego świata spotkali się w Katowicach na IGSC 2016

Przez kilka dni mieli możliwość prezentacji zainteresowań badawczych, wymiany doświadczeń oraz poznawania uroków Śląska. Nas nie mogło tam zabraknąć!

Instytut Geofizyki PAN był jednym z partnerów 7 Międzynarodowej Konferencji Studentów Geofizyki (7th International Geosciences Student Conference), która odbywała się w dniach 11-14 lipca w Katowicach. Mieliśmy swój wkład w każdej z zaplanowanych sesji organizacyjnych: wykładowej (keynote speech), warsztatowej oraz wystawienniczej. Blisko 130 studentów z 23 krajów wysłuchało wykładu prof. Mariusza Majdańskiego pt. Refraction seismic in modern geophysics oraz prof. Piotra Głowackiego pt. Polish activity, experience and investigation in European sector of the Arctic. Dla geofizyków zainteresowanych sejsmicznością antropogeniczną dr Grzegorz Lizurek oraz dr Konstantinos Leptokaropulos przygotowali warsztaty pt. A Digital Research Space to Facilitate Integrated Approach to Anthropogenic Seismic Hazard, na których prezentowali funkcjonalność platformy IS-EPOSO specyfice badań polarnych oraz życiu w Polskiej Stacji Polarnej opowiadali dr Bartłomiej Luks i dr Adam Nawrot. Studenci otrzymywali też materiały promocyjne oraz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące oferty studiów doktoranckich, pracy i praktyk w naszym Instytucie.