17.052014

VI Sopockie Forum Młodych

W dniu 16 maja 2014 roku w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie odbyła się szóstej edycja Ogólnopolskiego Sopockiego Forum Młodych.

Sympozjum ma charakter multidyscyplinarny i jest kierowane do studentów studiów magisterskich, doktorantów oraz doktorów (do dwóch lat po obronie).
Ponad 20 wystąpień zostało podzielonych na dwa bloki: nauki humanistyczne i społeczne oraz nauki ścisłe i przyrodnicze.
W tym roku po raz pierwszy zorganizowano sesję posterową, na której przedstawiono 22 plakaty. Swobodna atmosfera sympozjum sprzyjała dyskusji naukowej, a dzięki założeniu wielotematyczności spotkania wszystkie prace prezentowane były w bardzo przystępnej formie.
W sympozjum pt."Dokąd zmierza świat?" uczestniczyły cztery osoby z Zakładu Magnetyzmu Instytutu Geofizyki PAN. Doktoranci: Szymon Oryński i Marta Śliwa zaprezentowali poster pt."Bezinwazyjne badanie podłoża przy pomocy geofizycznej metody VLF", Sylwia Dytłow przygotowała poster pt."Jak zmierzyć liściem zanieczyszczenie powietrza?", a magistrantka Iga Szczepaniak (współpraca IGF PAN i Wydziału Geologii UW) przedstawiła poster: "Co kryje się w kurzu domowym?".

Nagrodę przyznawaną przez Centrum Badań Ziemi i Planet - GeoPlanet wygrał w tym roku Maciej Mańko z Zakładu Badań Planktonu Morskiego Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego za pracę:
PRZYKŁADY ASOCJACJI GALARETOWATEGO ZOOPLANKTONU Z PRZEDSTAWICIELAMI CRUSTACEA NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH PARZYDEŁKOWCÓW Z ZATOKI AKABA (MORZE CZERWONE).