26.112014

Warsztaty komunikacji naukowej

W piątek (21.11.2014) zakończyły się trwające cały tydzień (17-21.11.2014) Warsztaty Komunikacji naukowej organizowane przez GeoPlanet

W zajęciach wzięło udział osiemnastu studentów studiów doktoranckich i pracowników naukowych z instytutów zrzeszonych w Centrum.

Warsztaty miały na celu zdobycie przez uczestników wiedzy niezbędnej do efektywnego dialogu interdyscyplinarnego. Umiejętność przygotowywania i przekazywania jasnej informacji naukowej jest coraz częściej doceniana i wymagana w sprawnej wymianie myśli naukowej na arenie międzynarodowej.

Spotkanie prowadził Profesor Edward Potworowski z Instytutu Armanda-Frappiera z Kanady, który od 18 lat realizuje kursy pisemnej i ustnej komunikacji naukowej. Profesor w ciągu 34 lat kariery naukowej jako immunolog,  nieprzerwanie prowadził prace badawcze finansowane z grantów. Był członkiem komitetów przyznających granty i stypendia w Medical Research Council of Canada, National Cancer Institute of Canada, Fond de Recherche en Santé du Québec i Cancer Research Society, a także zewnętrznym recenzentem licznych agencji w Kanadzie i zagranicą.